Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo

To nie fikcja literacka, a rzeczywistość – coraz więcej młodych ludzi sięga po narkotyki. Najczęściej powód jest prozaiczny – szybkie zapewnienie sobie doskonałej zabawy. Drugim czynnikiem wpływającym na tak ogromną liczbę uzależnień, jest panująca w środowisku moda i wpływ rówieśników na zachowanie kolegów czy koleżanek. Niestety, czasem wystarczy jednorazowy kontakt z używkami, aby wpaść w spiralę uzależnienia.

Odpowiedzią i rozwiązaniem tego problemu jest nasz autorski Projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo”. Jest to innowacyjny projekt oparty na skutecznej i sprawdzonej od lat przez służby mundurowe metodzie – na umiejętnościach węchowych psów pracujących.

Fundacja zakupiła 4 specjalnie wyselekcjonowane psy. Aslan – Chesapeake bay retriever (zobacz), Max – owczarek niemiecki (zobacz) oraz Boy i Loko – owczarki belgijskie (zobacz) po odbyciu specjalistycznego szkolenia pod okiem swoich przewodników (w większości emerytowanych policjantów) od września 2016 r. są gotowe, by wykrywać zapach substancji psychoaktywnych w szkołach.

Projekt posiada rekomendacje Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu (zobacz), a z ramienia Kuratorium Oświaty w Poznaniu został wystosowany otwarty list do dyrektorów wielkopolskich szkół z informacją o naszym Projekcie (zobacz).

Obecnie Projekt jest na tyle rozpoznawalny w środowisku szkolnym, że szkoły same zgłaszają się do nas z prośbą o objęcie ich Projektem. W trzecim miesiącu realizacji Projektu, w samej tylko Wielkopolsce, współpracujemy z przeszło 70 placówkami szkolnymi (zobacz).

Projekt polega głównie na cyklicznych wizytach przewodnika z psem w szkole. Ich częstotliwość oraz forma (sprawdzenie szafek, szatni, toalet, korytarzy czy wejście do wytypowanych sal lekcyjnych wraz z uczniami) są szczegółowo uzgadniane w konsultacjach z oddelegowanym przedstawicielem szkoły. Przewodnikowi podczas czynności sprawdzenia w szkole towarzyszy jej przedstawiciel, a z każdej wizyty w szkole sporządzana jest notatka służbowa.

Projekt w roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest przede wszystkim na terenie województwa wielkopolskiego. Chętne szkoły z pozostałych 15 województw wpisywane są na listę oczekującą, a wizyty w nich odbywają się na indywidualnych warunkach.

Szkoła przystępując do Projektu, podpisuje porozumienie o współpracy. Jest to poprzedzone wizytą w szkole i konsultacjami z dyrekcją, a także – w miarę możliwości i zapotrzebowania – z radą rodziców.

Nasz Projekt to pomysł, do którego przekonało się już przeszło 70 Szkół z samej tylko Wielkopolski, a kilkadziesiąt z terenu całego kraju czeka na realizację Projektu na ich obszarze!

Uroczystą inauguracją Projektu „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo” w roku szkolnym 2016/2017 był „Marsz Czystych Szkół”, który odbył się w Poznaniu w środę 26.10.2016 r. Udział w nim wzięły szkoły objęte Projektem, a Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Poznania (zobacz).

Kiedy Projekt rodził się w naszych głowach – wiedzieliśmy doskonale, iż to właściwe narzędzie. Teraz – wiedzą to już inni. Jesteśmy potrzebni i to daje nam siły do działania. Do działania, które ma odnieść jeden skutek – polskie szkoły mają być wolne od narkotyków i dopalaczy!!! Z nami to się uda!

Już dziś zgłoś do Projektu swoją Szkołę:
– telefonicznie: 790-800-105 lub
– emailowo: biuro@profamiliamea.pl